SpeedF1 INTERNET VIRUS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SpeedF1 INTERNET VIRUS

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Vettel: 'Webber'i geçmek mümkün değildi'

YazarMesaj
SpeedF1
Moderatör
Moderatör
SpeedF1

Vettel: 'Webber'i geçmek mümkün değildi' Empty
MesajKonu: Vettel: 'Webber'i geçmek mümkün değildi'   Vettel: 'Webber'i geçmek mümkün değildi' Icon_minitimePtsi Tem. 13, 2009 7:50 pm

Sebastian Vettel, Nurburgring'de Mark Webber'i yakalama ihtimali bulunmadığını belirterek, takım arkadaşının bugün çok hızlı olduğunu söyledi.
Vettel: 'Webber'i geçmek mümkün değildi' Sebastian-vettel-almanya-110709
Yarışın başında pozisyonunu kaybeden, ancak daha sonra ikinci sıraya yükselmeyi başaran Alman sürücü günü ikinci sırada tamamlarken, Webber pitten geçme cezası almasına rağmen müthiş hızıyla Formula 1’deki ilk yarışını kazandı.

Vettel, klasmanda Webber’in önünde yer alsa da, Almanya’da takım arkadaşına mağlup olması konusunda herhangi bir şikayeti olmadığını ifade etti.

Genç sürücü, “Kendisini kutluyorum. Bugün ulaşılamaz bir yarış sergiledi. Kazanmayı tümüyle hak etti” diye konuştu.

Takımın bu sezon üçüncü kez duble yapmış olmasından “çok çok mutlu” olduğunu kaydeden Vettel, “İkinci olduğum için de çok ama çok mutlu olduğumu söylemek istiyorum. Mark daha iyi bir iş çıkardı ve bu yüzden de kazanmayı hak etti” dedi.

Startta geride kalmasının zafer şansını büyük bir oranda engellendiğini belirten Vettel, Felipe Massa’nın KERS kullanıyor olması nedeniyle ilk pit stoplara kadar kendisini geçemediğini belirtti.

Vettel, “KERS kullanan tüm araçlara geçildim. Dördüncü olarak başladım ama ilk viraja gelirken sekizinci durumdaydım. Sonra da yumuşak lastiklerle boğuşmak zorunda kaldım. Felipe’yi geçmekten başka bir yol yoktu. Ona çok yaklaştığımda da KERS butonunu kullanıyordu” dedi.

Takımn doğru stratejisi sayesinde hak ettikleri sonucu almış olmaktan dolayı şanslı olduğunu belirten Vettel, bugünkü sonucun ardından şampiyona lideri Jenson Button ile arasındaki puan farkını da 21’e indirmiş oldu.

TurkiyeF1.com
http://speedf1.tr.gg

Vettel: 'Webber'i geçmek mümkün değildi'
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Vettel'in Massa'yı geçme teşebbüsleri